„Tri plamena”  –  besplatna kreativna radionica kratkog poetskog filma

4.12.2023.

Filmska radionica zamišljena je kao konteplativni čin pretakanja unutarnjeg svijeta u vizualnu poeziju

Voditeljica radionica umjetnica je Andrea Resner koja će vas provesti kroz inutitivan proces pisanja poezije i oživljanja osobnih unutarnjih slika, te ih potom pomoći prevesti u film.

Radionica je podijeljena u tri etape koje će se održati u tri termina: 11., 13. i 15. prosinca od 18:00 – 20:00 h:

  • prvi dan je dan za pisanje poezije;
  • drugi dan je dan za prenošenje napisanog materijala u vizualni;
  • treći dan je dan za pregled materijala i dovršavanje filma.

Od sudionika se očekuje da sudjeluju u sve tri etape i da budu otvoreni za intuitivan proces. Prethodno iskustvo pisanja poezije i snimanja filma nije potrebno. Za snimanje će biti dovoljan mobitel.

Andrea Resner je multimedijalna umjetnica koja već niz godina razvija intuitivne modele poetskih radionica u kojima koristi poeziju kao polazišnu točku kreativnog otvaranja te vođenje sudionika kroz individualni kreativni proces.

Broj mjesta je ograničen. Za sudjelovanje se prijavite do petka 8. 12. na: google obrazac

Radinica se organizira u sklopu projekta Upoznaj hrvatske filmaše podržanog od strane Ministarstva kulture i medija RH.