Izložba Tonke Lovrić: Cviće moje

Za odrasle izložba

Dodaj u kalendar

7.4.2026. - 21.4.2026.

Početak

17:00

Lokacija

34. samostalna izložba

Riječ je o autorici bogatog stvaralačkog opusa – slikarici, kiparici i književnici, članici UHAH-a te dugogodišnjoj članici i bivšoj predsjednici likovne udruge Emanuel Vidović. Piše pjesme na književnom jeziku i na splitskoj čakavici, kratke priče, humoreske, aforizme, haiku poeziju i viceve. Dobitnica je mnogih nagrada i priznanja u zemlji i inozemstvu, a njezini radovi uvršteni su u brojne antologije u Hrvatskoj i inozemstvu, osobito u području aforizama i haiku poezije.

Do sada je izdala 13 književnih djela – uključujući nekoliko knjiga aforizama, haiku poezije i pjesama, kao i knjigu „Pasalo je vrime“ na splitskoj čakavici, objavljenu prošle godine uz još jednu knjigu haiku poezije i knjigu aforizama. Tijekom dugogodišnjeg umjetničkog djelovanja izlagala je na više od stotinu skupnih izložbi, a ova izložba predstavlja njezinu 34. samostalnu izložbu.

Izložba donosi motive cvijeća izrađene u zanimljivoj kombinaciji akrila i enkaustike, tehnike koja uključuje korištenje voska i topline, čime autorica postiže posebnu teksturu i izražajnost. Uz to, posjetitelji će imati priliku upoznati i druge aspekte njezina likovnog rada.

Otvorenje izložbe održat će se 7. travnja 2026. godine u 17:00 sati, a izložba će biti otvorena do 21. travnja 2026.

Pozivamo sve ljubitelje umjetnosti da posjete izložbu i uživaju u jedinstvenom spoju boja, tehnika i inspiracije.