Predavanje Silvije Kolar-Fodor iz udruge Biovrt na temu “Zašto i kako uzgojiti vlastitu hranu”
25.3.2022.


Predavanje će se održati 2. travnja u velikoj dvorani u terminu od 10-12 sati- “Ususret vrtlarskoj sezoni udruga Permakultura Dalmacija organizira predavanje Silvije Kolar-Fodor “Zašto i […]
Predavanje će se održati 2. travnja u velikoj dvorani u terminu od 10-12 sati-
“Ususret vrtlarskoj sezoni udruga Permakultura Dalmacija organizira predavanje Silvije Kolar-Fodor “Zašto i kako uzgajati vlastitu hranu”.
Predavanje je besplatno.
Nakon predavanja održat će se razmjena domaćeg sjemenja.
Mjesto održavanja: Gradska knjižnica Marka Marulića, Ulica Slobode 2, Split – u
O PREDAVANJU:
Na predavanju “Zašto i kako uzgajati vlastitu hranu” ćete saznati kako (i zašto) uzgajati vlastitu zdravu hranu te kako je vrtlarenje više od pukog uzgoja hrane.
Predavačica Silvija Kolar-Fodor, biovrtlarka, autorica, aktivistica i predsjednica udruge Biovrt, otkriti će vam na koji sve način možete započeti vlastiti vrt i uzgojiti obilje zdrave hrane – pa čak i ako trenutno nemate zemlju.
O PREDAVAČICI:
Silvija Kolar–Fodor je autorica, biovrtlarka i aktivistica. Kao velika zaljubljenica u prirodu posvećena je edukaciji o životu u skladu s prirodom. Autorica je knjige „Vrtlarenje u skladu s prirodom« i edukativnog portala www.biovrt.com, a surađivala je kao kolumnistica s brojnim časopisima i portalima. Predsjednica je udruge “Biovrt – u skladu s prirodom” u sklopu koje diljem Republike Hrvatske provodi edukacije, osmišljava i vodi razne projekte kojima pokreće školske vrtove u Međimurju i uvodi edukacijske programe o biovrtlarenju, održivom razvoju i životu u skladu s prirodom u osnovne škole. Čuvarica je brojnih sorti starinskog sjemenja i čuva ih od izumiranja za buduće generacije. Na svom imanju stalno isprobava nove ideje i tehnike biološkog uzgoja te redovito piše i inspirira brojne pratitelje na društvenim mrežama.
Dobitnica je prestižne nagrade Hrvatske utjecajne žene 2020. na području vodstva i inovacija, te nagrade Žuti okvir za održivi razvoj, znanost i obrazovanje za 2020. u kategoriji 2: Iskorjenjivanje gladi.”